1η Αγωνιστική

Τουρνουά Νέων

Η αναμέτρηση με την αποία άνοιξε το Τουρνουά ήταν ανάμεσα στις ομάδες Skroutz και Ημεροβίγλι με την πρώτη να κερδίζει τον αγώνα με σκορ 81-73. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Καββαδάς με 33π και 17ρ ενώ από τους ηττημένου ξεχώρισε ο Κανονίδης με 26π και 11ρ. αλλά και ο Παπαπέτρου Γ. με 15π. 11ρ. και 6ασ. Ημίχρονο και 3η περίοδος βρήκαν τις δύο ομάδες ισόπαλες αλλά στην 4η περίοδο η Skroutz σκόραρε 27π και ουσιαστικά εκεί κρίθηκε η αναμέτρηση.
1) Skroutz- Ημεροβίγλι 81-73.pdf

Στον αγώνα που ακολούθησε η SportsCamp επικράτησε του SuperSport σε έναν αγώνα ντέρμπυ με σκορ 89-86. Πραμαγκιούλης, Φεσκός, Σπανός και Αντωνάκης σκόραραν για τους νικητές τους 77 από τους 89 πόντους  ενώ από το SuperSport, που εκτέλεσε 29 τρίποντα (!), διακρίθηκαν οι Παπαντωνίου και Λεκάκης.
2) SportsCamp- SuperSport 89-86.pdf

Τουρνουά Ανδρών

Την επόμενη μέρα ξεκίνησε και το αντίσοιχο Τουρνουά των ανδρών με την αναμέτρηση Τζελάλης- AMBIO: 95-87. Ασταμάτητος ο Παπακωνσταντίνου για τους νικητές, σημείωσε 36π με 8 τρίποντα, ενώ ο Ταταρούνης με 18π και 9ρ. τον ακολούθησε σε απόδοση. Από την AMBIO έλαμψε το αστέρι του Παπαδάκη με 26π και 19ρ. Ο Τσουντσής σημείωσε 28π. με 7ρ. Ο αγώνας κρίθηκε στην παράταση όπου η AMBIO μετά και από την αποβολή του Τσουντσή με φάουλ ξέμεινε από επιθετικές λύσεις και σημείωσε μόνο 4π. Εξαιρετικοί στο γρήγορο παιχνίδι οι παίχτες του Τζελάλη τελείωσαν 12/15 αιφνιδιασμούς.
1) Τζελάλης- Ambio 95-87.pdf

Ακολούθησε η αναμέτρηση ATCOM- ΑΜΜΟΣ: 71-88. Οι παίχτες της ΑΜΜΟΣ ουσιαστικά διατήρησαν τη διαφορά που πήραν στο 1ο δεκάλεπτο. Ο Κατιάκος με 35π. και 19ρ. έδειξε από το πρώτο παιχνίδι τις διαθέσεις του στο Τουρνουα. Για τους ηττημένους ξεχωρίζει η πληθωρική παρουσία του Τζανιδάκη με 19π, 6ρ, 6ασ και 5κλ.
2) ATCOM- Άμμος 71-88.pdf