e-stats.gr - Καταγραφή & Επεξεργασία Στατιστικών Στοιχείων Μπάσκετ

10η Αγωνιστική

Ακάθεκτη συνέχισε η ομάδα του Ερμή Πειραιά διευρύνοντας το σερί των νικηφόρων αποτελεσμάτων σε 10-0! Στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον Λέοντα Μοσχάτου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκόρ μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Ερμής έτρεξε ένα σερί 15-0 σε 4 λεπτά και ουσιαστικά ο αγώνας απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η διαφορά δυναμικότητας έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή του Ερμή να χρησιμοποιήσει όλους τους παίχτες που είχε στη διάθεσή του. Πολυτιμότερος παίχτης ο Βλαχάκης που πρόλαβε σε 17 λεπτά συμμετοχής να πετύχει 15π. με 2 τρίποντα. Ο Καρατζής κόντρα στην παλιά του ομάδα προσέθεσε 13π. Με 8π. και 8ρ τελείωσε τον αγώνα ο Ραλλάτος ενώ στα αξιοσημείωτα οι 5ασ. του Δαλμυρά. Τελικό σκορ 68-49.
10) Ερμής Π.- Λέων Μοσχάτου 68-49.pdf