18η Αγωνιστική

Στην κοινή τους έδρα ο Ερμής Πειραιά επικράτησε του Πειραϊκού Συνδέσμου με σκορ 64-43 και συνέχισε αήττητος την πορεία του προς το Πρωτάθλημα της Γ΄ Ε.Σ.ΚΑ.Ν,Α, Ο Ερμής στερήθηκε για ακόμη μία αγωνιστική τις υπηρεσίες του Δαλμυρά. Παρ' όλα αυτά δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο του αγώνα. Είχε το προβάδισμα από την αρχή μέχρι το τέλος, ήταν καλύτερος σε κάθε δεκάλεπτο και ο προπονητής έδωσε συμμετοχή σε όλους τους παίχτες που είχε στη διάθεσή του. Ο Βλαχάκης ήταν ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα πετυχαίνοντας 21π και μαζεύοντας 6ρ ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μαστρογεωργίου και Καρατζής. Ο Μαστρογεωργίου στην καλύτερή του εμφάνιση μέχρι τώρα πέτυχε 8π σε 11 μόλις λεπτά συμμετοχής με απόλυτη ευστοχία ενώ μάζεψε και 5ρ. Ο Ραλλάτος΄κατέβασε 10ρ μοιράζοντας και 5ασ.
18) Ερμής Π.- Πειραϊκός 64-43.pdf