20η Αγωνιστική

Ήττα στο δεύτερο ημίχρονο για τον Α.Ο.Ν.Α.

Με δύο διαφορετικά πρόσωπα παρουσιάστηκε ο Α.Ο.Ν.Α. στον εκτός έδρας αγώνα με τον Άρη Νικαίας. Στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση φέτος πετυχαίνοντας 44, ενώ στο 5λεπτο το σκορ ήταν 1-17! Ο Παπακωνσταντίνου στο διάστημα αυτό πέτυχε τους 17 από τους 19 πόντους του. Το μόνο μελανό σημείο στο διάστημα αυτό ήταν τα πολλά φάουλ με τα οποία ήδη είχαν φορτωθεί οι παίχτες. Στην επανάληψη ο Άρης κατάφερε στο 26 να προηγηθεί στο σκορ για πρώτη φορά, προβάδισμα που διατήρησε σε όλη την 4η περίοδο. Ο Παρασκευόπουλος αποβλήθηκε με 5 φάουλ (το τελευταίο ήταν Τ.Π.) ενώ οι Γκαβασιάδης, Τάγκαλος, Παπακωνσταντίνου και Γρηγοράκος τελείωσαν τον αγώνα με 4, δίνοντας το δικαίωμα στους αντιπάλους να εκτελέσουν συνολικά 37 βολές. Παγώνης, Γρηγοράκος, Παπακωνσταντίνου και ο Γκαβασιάδης στο καλύτερο παιχνίδι του με τη φανέλα του αντρικού είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ ο Κουνενής είχε 9π με 3/4 τρίποντα. Ο Α.Ο.Ν.Α. αγωνίστηκε με απουσίες, καθώς ο Παπαθανασόπουλος απείχε λόγω τραυματισμού, ενώ ο Ζαφειρόπουλος και ο Κουτσούκος είναι σε αποθεραπεία.